Borsa İstanbul'da üç hissenin üzerindeki VBTS kapsamında uygulanan tedbirler dün itibariyle kalktı. Üç hissede bugün itibariyle normal işlem yapılabilecek. Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilen yeni açıklamalarla birlikte VBTS kapsamında bazı hisselere tedbir yasağı getirilebiliyor. Şirketin yapmış olduğu yanıltıcı işlemler nedeniyle getirilen yasaklar duruma göre 1 ay ya da farklı sürelerce uygulanabiliyor.

3 HİSSENİN YASAKLARI BİTİYOR

24 Nisan itibariyle 3 hisse için yasakların bittiği belirtildi. Kalkan yasaklar sonrasında bugün itibariyle 3 hisse için normal işlemler yapılmaya başlanabilecek. Bugün itibariyle normal alım satım işlemlerinin tekrar yapılabileceği hisseler Papilon Savunma (PAPIL), Kent Gıda (KENT) ve Peker GYMO (PEKGY) olmakta. 25 Nisan'dan sonra bu 3 şirketin hisselerinden yasak kalkmış durumda.

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

1- PAPILON SAVUNMA (PAPIL) 
- Açığa Satış Yasağı
- Kredili İşlem Yasağı
- Brüt Takas

2- KENT GIDA (KENT) 
- Açığa Satış Yasağı
- Kredili İşlem Yasağı
- Brüt Takas
- Piyasa Emri İle Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması
- Emir İptali - Miktar Azaltımı - Fiyatı Kötüleştirme Yasağı
- Veri Yayınının Emir Toplama Seansında Kısıtlanması

3- PEKER GMYO (PEKGY)
- Açığa Satış Yasağı
- Kredili İşlem Yasağı

Geçtiğimiz aylarda getirilen yasaklara bakıldığında Papilon Savunma (PAPIL) hissesine açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı ve brüt takas getirilmişti. Kent Gıda (KENT) şirketine ise; açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı, brüt takas, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptali- miktar azaltımı - fiyatı kötüleştirme yasağı, veri yayınının emir toplama seansında kısıtlanması getirilmişti. Peker GMYO (PEKGY) hissesine ise açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı getirilmişti. Getirilen bu yasakların 24 Nisan itibariyle kalktığı ve bugün de normal işlemlere geri dönüldüğü bildirildi.