Borsa İstanbul'da işlem gören bazı hisselere SPK tarafından 14 Mayıs tarihine kadar kadar tedbir veya yasak kararı alındığı duyuruldu. İşlem gören bu hisselere sahip olan birçok yatırımcı hangi şirket hisselerine tedbir veya yasak kararı alındığını merak ediyor. İki hisse için getirilen kısıtlamaların hangi tarihte kaldırılacağı da yatırımcılar tarafından takip ediliyor.

2 HİSSE İÇİN 1 AY SÜREYLE TEDBİR VEYA YASAK KARARI ALINDI

Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen yazılı açıklamada Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında borsada işlem gören Akenerji Elektrik Üretim (AKENR) ve Ufuk Yatırım Yönetim Ve Gayrimenkul (UFUK) hisseleri hakkında 1 ay süreyle tedbir veya yasak kararı alındığı belirtildi.

Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan yazılı bildiride şu ifadelere yer verildi; 

Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Ufuk Yatırım Yönetim Ve Gayrimenkul (UFUK) payları 15/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Akenerji Elektrik Üretim (AKENR) paylarında 15/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir."

Yapılan açıklamaya göre iki şirketin hisseleri için getirilen tedbir veya yasak kararının 14 Nisan 2024 tarihinden 14 Mayıs'a kadar geçerli olacağı bildirildi.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.