Borsa İstanbul’da bu yıl gerçekleşen halka arzlar, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

1,3 Milyar Liralık Halka Arza Onay Geldi! 1,3 Milyar Liralık Halka Arza Onay Geldi!

Halka Arzlarda Son Durum

Özellikle Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri (PATEK) halka arzı, 15 günlük tavan serisiyle piyasalarda heyecan yarattı. 

Son Halka Arzların Performansları

Bu başarıyı takip eden diğer şirketler de yatırımcıların ilgisini topladı; Bor Şeker (BORSK) altı gün, Limak Çimento (LMKDC) dokuz gün, Oba Makarna (OBAMS) beş gün ve Mogan Enerji (MOGAN) dört gün boyunca tavan fiyatlarında işlem gördü.

Ancak, Alves Kablo (ALVES) ve Artemis Halı (ARTMS) hisselerindeki beklenen dalgalanma, bugünkü piyasa açılışında gerçekleşti. İki şirketin hisseleri, yüksek el değiştirme oranlarıyla yatırımcıların dikkatini çekti.

ALVES ve ARTMS Dikkat Çekiyor

ALVES hisseleri, 19,45 lira halka arz fiyatıyla 29 Şubat’ta piyasaya sürüldü ve on gün süren tavan serisini yüzde sekizlik bir düşüşle kapattıktan sonra toparlanmayı başardı.

On birinci işlem gününde, hisseler 55,25 lira tavan fiyatından işlem görerek haftalık yüzde 76’dan fazla getiri sağladı.

Öte yandan, 25,35 lira talep fiyatıyla 4 Mart’ta işleme açılan ARTMS hisseleri, dokuzuncu işlem gününde açılışta 58,95 liraya düşüş yaşadı.

Ancak, hisseler hızla toparlandı ve haftalık yüzde 77 kazançla 59,65 lira tavan fiyatından işlem gördü. Bu hareketlilik, Borsa İstanbul’daki halka arzların geleceği için merak uyandırmaya devam ediyor.