Borsa İstanbul'da faaliyet gösteren Graintürk Tarım (GRTRK), iştiraki olan Ral Enerji A.Ş.'nin imza attığı dev iş ilişkisi hakkında güncellemelerde bulundu.

Grainturk Grtrk Milyonluk Imza

Graintürk Tarım (GRTRK) tarafından yapılan açıklamada ise şirket iştiraki Ral Enerji'nin, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile 8 Ağustos 2022 tarihinde imzalanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında ''Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi sınırları içerisinde VİRANŞEHİR-4, VİRANŞEHİR-9 toplamda 100 MWe/130 MWm kapasiteli yatırım projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam edildiği vurgulandı.

Sözleşmenin Değeri 20 Milyon Dolardan Fazla!

Üretim faaliyetlerine yönelik tesis için General Electric (GE) şirketi ile Evirici (Invertor) ve Takip Sistemi (Tracker) alımı konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi ve sözleşme görüşmelerine başlandığı duyuruldu.

İşin toplam bedelinin ise 20.580.000 ABD Doları olduğu açıklandı.

Yapılan KAP bildiriminde, toplam fiyatın katma değer ve benzeri vergilerden muaf olduğu ise özellikle belirtildi.

GRTRK KAP Açıklaması

GRTRK'in sözleşmeye ilişkin KAP açıklaması şu şekilde:

Yatırım Şirketi 2023 Bilançosunu Açıkladı! 973.4 Milyon TL Kar Elde Etti Yatırım Şirketi 2023 Bilançosunu Açıkladı! 973.4 Milyon TL Kar Elde Etti

"Şirketimizin İştiraklerinden RAL ENERJİ A.Ş. ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında 08.08.2022 tarihinde imzalanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında ''Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi sınırları içerisinde VİRANŞEHİR-4, VİRANŞEHİR-9 toplamda 100 MWe/130 MWm kapasiteli yatırımı projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam edilmekte olup;

Üretim faaliyetlerine yönelik tesis için General Electric (GE) şirketi ile Evirici (Invertor) ve Takip Sistemi (Tracker) alımı konusunda anlaşmaya varılmış, sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. İşin toplam bedeli 20.580.000 ABD doları ($)'dır.

Fiyat; katma değer ve benzeri vergilerden muaftır."