Borsa İstanbul'da işlem gören 3 hisseye VBTS uyarınca SPK tarafından 1 ay boyunca kredili işlem yasağı getirildi. Hisselere getirilen kredili işlem yasağının detayları KAP'a duyuruldu.

Geçtiğimiz haftalarda Silikon vadisi yatırımını açıklamasının ardından artışa geçen şirkete, SPK tarafından işlem yasağı getirildi. 30 Nisan 2024 tarihine kadar sürecek olan işlem yasağının detayları ise KAP'a duyurularak yatırımcılara açıklandı.

İşlem yasağı getirilen 3 hissenin detayları şöyle;

Yabancı Yatırımcı Aralıksız Olarak O Hisselerde Alım Yapıyor! Yabancı Oranı Yüksek Olan Hisseler Yabancı Yatırımcı Aralıksız Olarak O Hisselerde Alım Yapıyor! Yabancı Oranı Yüksek Olan Hisseler

İşlem yasağı ile ilgili KAP açıklaması şöyle duyuruldu;

''Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AGROT.E, ODINE.E ve VRGYO.E payları 01/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir."

Silikon Vadisi Yatırımını Duyurmuştu

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer alan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a açıklama yapıldı. Agrotech tarafından KAP'a yapılan açıklama da, ABD-Silikon Vadisi’nde ''AGROTECH USA LLC” ismi ile kuracağı yeni şirketin, kuruluş ve lisans işlemlerinin tamamlandığını açıklamıştı.

  • Yeni halka arz olan ve 6. işlem gününü bitiren ''ODİNE'' ve Silikon Vadisi yatırımları ile gözlerin üstünde olan teknoloji şirketi ''AGROT'' a 30 Nisan 2024 tarihine kadar işlem yasağı getirildi. Şirketler 30 Nisan 2024 tarihine kadar kredili işlem yapamayacaklar.