Borsa İstanbul'da geçtiğimiz hafta, Reeder Teknoloji’nin hisseleri dikkat çekici hareketler sergiledi.

Reedr Hisseleri

BIST 100 endeksi, Mart’ın ilk haftasına yüzde 0,6’lık bir artışla başlayarak 9155 puandan kapandı. Ancak, Reeder Teknoloji’nin (REEDR) hisseleri, endeksten negatif ayrıştı ve haftalık bazda yüzde 15’lik bir düşüşle 64,5 Türk Lirası’na geriledi.

İki Aracı Kurum REEDR'da Alımlar Yaptı

Bu düşüşe rağmen, Garanti Yatırım ve Ak Yatırım gibi büyük aracı kurumlar hissede önemli alımlar yaptı.

Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak

Özellikle Garanti Yatırım, geçen hafta 45 milyon lot üzerinde işlem yaparak, 23 milyon lotluk alım gerçekleştirdi ve müşterileri için 2 milyon lot net alış sağladı. Bu alışların toplam değeri yaklaşık 176 milyon Türk Lirası olarak kaydedildi.

Ak Yatırım da benzer bir strateji izleyerek, 41 milyon lot üzerinde işlem yapmış ve müşterileri adına 2 milyon lot net alışla haftayı tamamlamıştır. Bu işlemlerin toplam değeri ise 168 milyon Türk Lirası civarında gerçekleşti.

Halka Arz Hisse İçin Alım Fırsatı Mı?

Reeder Teknoloji’nin hisseleri, 2023 yılında halka açılarak borsada işlem görmeye başlamıştı ve bu haftaki hareketler, yatırımcılar arasında çeşitli stratejilerin uygulanmasına neden oldu.

Bazı büyük yatırımcılar düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirirken diğerleri ise satış yapmayı tercih etti.