Borsa İstanbul (BIST100)'de düzeltmeler devam ederken son 12 ay içerisinde de en çok yükselen hisseler listesi de belli oldu. Yatırımcılar son dönemlerde şirketlerin açıkladıları bilançolar sonrasında borsada ki düzeltmenin ne zaman sona ereceğini araştırırken halka arzlarda ki yükselişler ise devam ediyor.

Odine Teknoloji 6. işlem gününde de tavan giderken şirketin uzun bir süre daha hız kesmeden ilerlemesi bekleniyor. Borsada ise seçim sonrasında tekrar rallinin başlaması hedeflenirken yatırımcılar ise zararlarını kapatmak istiyor. Bu süreçte son 1 yıl içerisinde de en fazla kazandıran hisseler belli oldu. İşte borsada yıldızı parlayan son dönemlerde en çok kazandıran ve yükseliş yaşayan hisseler halkaarz.com.tr farkıyla haberimizde..

Son 1 Yılda En Çok Yükselen Hisseler

Taze Kuru Gıda son 1 yılda %5890 oranında yükseldi.

Kuştur Kuşadası Turizm son 1 yılda %2648 oranında yükseldi.

Ray Sigorta son 1 yılda %2141 oranında yükseldi.

QNB Finansbank son 1 yılda %1856 oranında yükseldi.

Bayrak EBT son 1 yılda %1142 oranında yükseldi.

Haftanın İlk Gününde Para Girişi En Yüksek 5 Hisse Haftanın İlk Gününde Para Girişi En Yüksek 5 Hisse

Marka Yatırım son 1 yılda %1066 oranında yükseldi.

MİLPA son 1 yılda %923 oranında yükseldi.

Altınyunus Çeşme son 1 yılda %899 oranında yükseldi.

Borsada son 12 ay içerisinde değerine değer katarak büyüme oranını yüzdelik anlamda en üst sıraya taşıyan şirketler yatırımcılarına da kazandırmasını bildi. Son 1 yıl içerisinde bu hisseler yıldız gibi parlarkan yatırımcılar ise yatırımlarını doğru yöneterek meyvelerini almış gibi gözüküyor.

Şimdilerde seçim sonrasında borsada yaşanacak yeni gelişmelerle birlikte milyonlar tekrar bir ralli hazırlığı içerisinde.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan hiç bir bilgi ve ifade yatırım tavsiyesi içermemektedir. Tüm bilgiler internet ortamına açık yerlerde paylaşılmış olup ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Halkaarz.com.tr yatırım tavsiyesi vermez.