Son halka arz olan Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT) hisseleri ilk günden tavan yaparken tavandaki lot sayısı da belli oldu. Son dönemde birçok kişi yatırımlarını halka arz şirketlerinde değerlendirmek istiyor. SPK tarafından yayınlanan bültenler sonucunda halka arz için bekleyen şirketlerin onayları gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT) halka arzı için SPK'dan onay verilmişti. 9-10 Mayıs tarihlerinde talep toplayan Koç Metalurji bugün itibariyle borsada işlem görmeye başladı.

KOCMT HALKA ARZ DETAYLARI

Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT), 1 lot hisse fiyatı 20.50 TL olarak belirlenmişti. Geçtiğimiz günlerde halka arz sonuçları açıklandı. Firmanın halka arzına 2.633. 984 kişi katıldı ve kişi başına düşen lot miktarı 697 TL değerine sahip 34 lot oldu. Koç Metalurji Borsa İstanbul'da KOCMT koduyla işlem görüyor. Koç Metalurji halka arzı, SPK’nın ilke kararı sebebiyle bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemine göre yapıldı. Koç Metalurji halka arzı için yayınlanan onaylı izahnamenin borsa görüşüne göre şirket katılım endeksi şartlarını sağlamaktadır. 

İlk günden tavan gören hissenin tavan serisini ne kadar devam ettireceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor. 17 Mayıs 13:45 itibariyle tavanda bekleyen lot sayısı belli oldu. 

TAVANDA BEKLEYEN LOT 140 MİLYONU AŞTI

Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT) hisseleri bugün itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. İlk günden tavan yapan hissenin tavanda bekleyen lot sayısının 140 milyonu aştığı belirtildi. 

Kocmt Tavanda Bekleyen Lot

Şirketin hisseleri ilk günden büyük ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Şirkete 39 lot yatırım yapan bir kişi, hissenin 10 tavan yapması durumunda 1268 TL kar elde edecek ve hesabındaki tutar 2067 TL olacak. 

3 Hisseye Tedbir Kararı Ve Detayları 3 Hisseye Tedbir Kararı Ve Detayları

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.