Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin sermaye tavan artırımı için SPK'dan onay alındığı açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada sermaye artırımının detayları paylaşılırken T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan gelecek izni bekleyişe koyuldu. Sermaye tavan artırımı için verilecek izin sonrasında şirket tavan artırımını gerçekleştirmiş olacak.

SERMAYE TAVANI 5 KATINA ÇIKARILDI

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) tarafından bugün yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde şirketin 400.000.000 TL olan sermaye tavanının 2.000.000.000 TL'ye çıkarılması için SPK'dan onay alındığı açıklandı. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen onay ile birlikte şirketin sermayesi 5 katına çıkarıldı. 

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde yüzde 200 bedelsiz sermaye artımı kararını da duyurmuştu. Fakat bedelsiz sermaye artırımı için henüz SPK'dan onay alınmamış durumda.

Gerel Sermaye Tavan Artırımı Bildirimi

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-18.1 Sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği çerçevesinde, Şirket Esas Sözleşmesinin “Kayıtlı Sermaye ve Hisse Senetlerinin Nev’i” başlıklı 6. maddesinin ekteki şekliyle tadili kapsamında 04 Nisan 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna yapılan başvurumuz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 23 Mayıs 2024 tarih ve E-29833736-110.03.03-54365 sayılı yazısı ile uygun bulunarak onaylanmış olup Esas Sözleşme tadili T.C. Ticaret Bakanlığı iznini takiben, yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacaktır."

GEREL HİSSELERİ NE DURUMDA?

GEREL koduyla Borsa İstanbul'da işlem gören şirketin hisseleri 23 Mayıs itibariyle 43,32 TL seviyesinde. GEREL hisseleri haftalık bazda yüzde 6,52 değer kaybı yaşarken, aylık bazda ise 6,49 oranında değer artışı yaşadı. Şirket hisseleri uzun vadeli yatırımcısına yıllık bazda yüzde 131,78 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.