Bayram tatili sonrasında şirketler yeni kararlarını KAP'a bildirmeye başladı. Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. 1 milyon dolara yakın yeni iş anlaşmasını duyurdu. FORTE tarafından KAP'a bildirilien yeni açıklamada Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesinde anlaşma sağlandığını belirtti. 

989 BİN DOLARLIK DEV ANLAŞMA

Sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. 2006 yılında kuruldu. Yüzde 100 Türk firması olan FORTE, kamu kurumlarında ve savunma sanayii endüstrisinde önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Son olarak şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte Milli Savunma Bakanlığı ile 989.000,00 dolarlık anlaşma sağlandığı duyuruldu.

KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

Şirketimizin, Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesinde 2. Ve 11. Kısımlar için en iyi fiyatı sunarak birinci olduğu ihale komisyonu tarafından tarafımıza bildirilmiş olup karar yazısı şirketimize ulaşmıştır. İhale bedeli KDV hariç 989.000,00 USD'dir. (Dokuzyüzseksendokuzbin AmerikanDoları).

Sözleşme imzalandığı zaman kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna ve Pay sahiplerimize duyurulur.

Saygılarımızla" 

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. tarafından yapılan bildiriyle birlikte şirketin Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesi kapsamında 989.000,00 dolarlık anlaşma yapıldığı belirtildi.