Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Lila Kagit Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) halkı arzı bugün itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Güne tavan başlayan halka arzın detayları belli oldu. 30 Nisan, 1-2 Mayıs tarihleri arasında talep toplama gerçekleştirilen Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (LILAK) halkar arzı bugün itibariyle borsada işlem görmeye başladı. Lila Kağıt halka arzında 1 lot hisse fiyatı 37.39 TL olarak belirlenmişti. Birçok yatırımcı halka arza katılım sağladı. Halka arza katılan birçok yatırımcı tavandaki lot sayısının kaç olduğunu merak etmeye başladı.

LILAK TAVANDAKİ ALICI LOT SAYISI KAÇ?

9 Mayıs itibariyle borsada işlem görmeye başlayan Lila Kağıt hisselerinde tavan açılış sonrası gelen satışlar, tavanı bozdu ve panik satışlarıyla devre kesici devreye girdi. Devre kesici sonrası halka arz fiyatına kadar gerileyen hissede işlemler yeniden başladıktan sonra alımlar güçlendi ve yeniden toparlanma yaşandı. Yeni halka arz gün içinde tekrar tavan bozdu. Fakat daha sonrasında toparlayarak terkar tavana yükseldi. Saat 13.15 itibarıyla hisse tavandan işlem görüyor. İşlem hacmi 2.5 milyar TL’yi aştı. En iyi alıcı kurum 2.2 milyon lot ile İş Yatırım, en iyi satıcı ise 2.9 milyon lot ile OYAK Yatırım oluyor.

Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LILAK) saat 13.15 itibarıyla tavanda bekleyen lot sayısı yaklaşık 3.7 milyon civarında seyrediyor.

LILAK HALKA ARZ  DETAYLARI

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi: 30 Nisan-1-2 Mayıs 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı: 37,39 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi): Eşit Dağıtım
Borsa Kodu: LILAK
Halka Arz Miktarı (Payı):

90.000.000 lot sermaye artırım

30.000.000 lot ortak satışı

Halka Arz Büyüklüğü: 4 milyar 487 milyon TL
Halka Açıklık Oranı: %15.25
Pazar: Yıldız Pazar

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.