Teknik Yapı Teknik Yapılar San. ve Tic. A.Ş. (TEKYP) şirketi halka arz edilmek için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuruda bulundu. Teknik Yapı (TEKYP) halka arz furyasına katılacak. SPK'ya başvuru yapan şirketler arasına yerleşen TEKYP, inşaat sektöründe faaliyet gösteren lider şirketlerden birisi olarak tanınıyor. 2024 yılının başlangıcı ile yükselişe geçen endeks ve halka arzlar tekrardan yatırımcıların gözdesi olma yolunda aday. TEKYP ise 2024 yılında SPK'nın yeni düzenlemesi ile başvuruda bulunan bir inşaat şirketi. Şirket halka arz başvurusuna ilişkin SPK'ya sunduğu taslak izahnamesi kamuoyu ve yatırımcılarla paylaşıldı. Bunun üzerine şirketin halka arz detaylarına ilişkin önemli bilgileri haberimizde sizler için ele aldık.

Teknik Yapı (TEKYP) Halka Arz Detayları

SPK'nın onayı sonrası toplamda 51.500.000 TL nominal değerli hisselerini bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek olan TEKYP, Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla halka arz edilmeyi planlıyor. Halka arz hazırlıklarına başlayan Teknik Yapı'nın hisseleri, SPK'nın onayının ardından Borsa İstanbul "Yıldız Pazar"da "TEKYP" koduyla işlem görecek. Ayrıca şirketin talep toplama sürecinde, diğer bireysele eşit dağıtım yönteminin kullanıldığı halka arzlarda olduğu gibi aynı şekilde T1-T2 bakiyeler kullanılamayacak.

Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak

Teknik Yapı (TEKYP) Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 41.500.000 Lot - Ortak Satışı : 6.000.000 Lot (Ahmet Nazmi Durbakayım) - Ortak Satışı : 4.000.000 Lot (Umut Durbakayım)

Halka Arz Gelirinin Kullanım Yerleri

- %40 Devam eden ve yeni yapılacak projelerin finansmanı. - %40 Kredi borcu ödemesi. - %20 İşletme sermayesi.

Tahsisat Grupları

- Yurt İçi Bireysel Yatırımcı - Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı - Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı

Fiyat İstikrarı

- Planlanmamaktadır.

Satmama Taahhüdü

- 1 Yıl, İhraççı. - 1 Yıl, Ortaklar.

Halka Açıklık Oranı

- Yüzde 30,03.

Teknik Yapı (TEKYP) Ne İş Yapıyor?

Teknik Yapı Teknik Yapılar San. ve Tic. A.Ş., 40 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Kuruluşundan bu yana müşteri memnuniyeti, doğruluk, kalite ve estetik ilkelerini benimseyen Teknik Yapı, konut, iş yeri, kültür merkezi, AVM gibi pek çok projeye imza atmıştır. Teknik Yapı, yenilikçi tasarımları, ileri teknolojisi ve yüksek üretim hızı ile geleceğin yapılarını bugünden sunmaktadır. Teknik Yapı, aynı zamanda kentsel dönüşüm projelerinde de öncü bir rol oynamaktadır. Kartal’da YücelPark projesi, Teknik Yapı’nın kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirdiği prestijli yaşam projelerinden biridir. Teknik Yapı, çalışanlarına da kariyer fırsatları sunan bir firmadır.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.