Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) tarafından yapılan Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde Çin Halk Cumhuriyeti Hainan Eyaleti Yatırım Kurumu ile işbirliği sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Yapılan açıklamada şirketin Hainan Eyaleti'nde yüksek teknoloji ve akıllı programlama ürün ve hizmetlerinin tanıtılması kullanılması ve Serbest Bölge Hizmetlerinden yararlanılması kapsamında anlaşmaya varıldığı bildirildi.

ÇİN'DE İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin Çin Halk Cumhuriyeti Hainan Eyaleti Yatırım Kurumu ile işbirliği ve Ortak Hareket Sözleşmesi inzakabdığı açıklandı. Yapılan işbirliği kapsamında teknoloji şirketinin Hainan'da yüksek teknoloji ve akıllı programlama ürün ve hizmetlerinin tanıtılması, kullanılması ve Serbest Bölge Hizmetlerinden yararlanılması sağlanacak. Yapılan anlaşma ile birlikte Türkiye ile Çin arasında ticaretin artırılması ve yatırım olanaklarının geliştirilerek ilerletilmesi konularında da anlaşma sağlandığı bildirildi. 

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü? Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü?

"Şirketimiz ile Çin Halk Cumhuriyeti Hainan Eyaleti Yatırım Kurumu arasında;

·        Mia Teknoloji A.Ş.’nin yüksek teknoloji ve akıllı programlama ürün ve hizmetlerinin Hainan’da tanıtılması, kullanılması ve Serbest Bölge Hizmetlerinden yararlanılması,

·        Çin ve Türkiye arasında ticaretin arttırılması, olası yatırım olanaklarının geliştirilmesi ve ilerletilmesi

konularında bir İşbirliği ve Ortak Hareket Sözleşmesi imzalanmıştır. Hainan, Çin’in 8 Milyon nüfusa sahip, ticaret, liman ve turizm faaliyetlerinin oldukça gelişmiş olduğu, içerisinde serbest bölgesi bulunan ve ticaret-yatırım kolaylıkları sağlayan bir eyaletidir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

MIATK HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da MIATK koduyla işlem gören şirket 9 Mayıs itibariyle 57,25 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 2,55, aylık bazda ise yüzde 13,65 değer kaybı yaşadı. Teknoloji şirketinin yatırımcıları geçen seneden bu yana yıllık yüzde 732,12 oranında kazanç sağlamayı başardı. Şirket tarafından yapılan yeni anlaşmaların hisse fiyatlarında nasıl bir etki yaratacağı merak ediliyor.