Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride yurtdışında 5G alanında faaliyet gösteren şirketi satın alma detaylarını açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında hisse fiyatlarında büyük bir değişim yaşanmaya başladı. Yatırımcılar şirket tarafından açıklanan yeni satın alım hakkındaki detayları merak ediyor.

AVRUPA MERKEZLİ 5G ŞİRKETİNİ ALACAK

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. 26 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride 5G alanında çalışmalarını sürdüren Avrupa Merkezli şirketin satın alımına ilişkin gerekli görüşmelerin başladığını ve karşılıklı Mutabakat Zaptı imzalandığını belirtti. Şirket tarafından yapılan anlaşmanın 25 Nisan Perşembe günü yapıldığı belirtildi.

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi;

"Ticari olarak adının açıklanması  bu aşamada uygun olmayan, Kıta Avrupası'nda yerleşik, 5G alanında hazır ürünlere sahip ve 5G için yeni ürünler geliştirmek üzere Ar-Ge çalışmaları devam eden bir şirketin, paylarının bir kısmının veya tamamının alınması niyeti doğrultusunda; gerekli görüşmelere ve işlemlere başlanılmasına ilişkin karşılıklı Mutabakat Zaptı (Memorandum of Understanding) 25 Nisan 2024 tarihinde imzalanmıştır.

Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla."

Şirket tarafından yapılan satın alım  hakkındaki duyuru sonrasında şirketin hisse fiyatlarında büyük bir değişim yaşandı. Borsa İstanbul'da ODINE koduyla işlem gören hisse dün kapanışı 90,85 TL’den yaptıktan sonra bugün açılışta 95 TL’ye kadar yükseldi. Hisse saat 10.30 itibariyle 96,5 TL’ye yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Fakat daha sonrasında hisse fiyatlarında yeniden ani bir düşüş yaşandı. Saat 14.14 itibariyle şirketin hisse fiyatının 90,25 TL olduğu bildiriliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.