Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 20 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Silikon Vadisinde Şirket Kurulması hakkında açıklama yapıldı. 

Teknoloji şirketi bu hafta boyunca açıkladığı yatırımlarına yeni bir tanesini ekledi. Teknoloji şirketi, birçok ülkeye ihraç ettiği yapay zeka temelli e-ticaret, e-sağlık ve akıllı tarım uygulamalarının satışını yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde Silikon Vadisinde şirket kurmak üzere yatırım kararı aldığı belirtildi.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin, birçok ülkeye ihraç ettiği yapay zeka temelli e-ticaret, e-sağlık ve akıllı tarım uygulamalarının satışını yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde Silikon Vadisinde şirket kurmak üzere yatırım kararı almıştır. Kurulacak yeni şirket ile, yerli iş gücü ile üretilen yerli ürünlerimizin, dünya genelinde yaygın bir pazar payına sahip olması ve ülkemize döviz girdisi sağlanması hedeflenmektedir.

Kamuoyunun ve değerli paydaşlarımızın dikkatine sunarız.'' denildi.