1,3 Milyar Liralık Halka Arza Onay Geldi! 1,3 Milyar Liralık Halka Arza Onay Geldi!

Halka arzda 55.295.000 adet pay eşit dağıtımla sunulacak. Halka arz fiyatı ve BIST kodu, SPK onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından netleşecek. Halka arz sonrası halka açıklık oranı %13,64 olacak ve 2024'ün ilk 9 ayında talep toplanması bekleniyor.

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek halka arzda, yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanamayacaklar.

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %45-55'ini GES ve teknoloji yatırımları, %45'ini ise işletme sermayesi için kullanmayı planlıyor.

Kalyon PV, Kalyon Holding'in enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş bir parçasıdır. Türkiye ve dünya genelinde önemli fotovoltaik panel fabrikası ve güneş enerjisi santrali yatırımlarına imza atan Kalyon Holding'in güneş enerjisi alanındaki ilk büyük yatırımı olan Kalyon PV, 19 Ağustos 2020'de faaliyete geçmiştir. Şirket, 250 bin metrekarelik bir alanda, dört üretim tesisi ve bir Ar-Ge merkezinden oluşan dikey entegre bir üretim sistemiyle faaliyet göstermektedir. Çin dışında ilk entegre tesis olma özelliğine sahip olan Kalyon PV, ürünlerini %90'ın üzerinde yerlilik oranıyla üretmektedir. Şirket bünyesinde 2000'den fazla kişi istihdam edilmektedir.