Türkiye'de bugün gündeme düşen gelişmelere göre Mopaş Marketcilik Gıda San. ve Tic. A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı. Market zinciri halka arzda 67 milyon 650 bin lotunu bireysel yatırımcısına eşit dağıtım yöntemiyle halka araz edecek.

Şirketin de BİST kodu ve halka arz fiyatının da SPK onaylı izahnamenin yayınlanmasından hemen sonra da netlik kazanacağı ifade edildi. Şirketin de halka arz süreci İnfo Yatırım Menkul Değerler tarafından yürütülecek.

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre de şirketin halka arzından T1-T2 bakiye kullanamayacak.

Koç Metalurji (KOCMT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başı Kaç Lot Düştü ? Koç Metalurji (KOCMT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başı Kaç Lot Düştü ?

MOPAŞ MARKETCİLİK HALKA ARZ NE ZAMAN?

Halka arz sonrası Borsa İstanbul "Yıldız Pazar"da işlem görecek olan şirketin de yatırımcılara tahmini kaç lot dağıtaacağı ve hangi bankalardan talep toplayacağı onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından netlik kazanacak.

MOPAŞ MARKET HAKKINDA

MOPAŞ, kurulduğu 1996 yılından bugüne geçen 28 yıllık ticari hayatında, geniş aile bireyleri olan ortakları arasındaki karşılıklı anlayış ve kurumsal yapının oluşturduğu yönetsel tecrübe ve ticari öngörüler sayesinde sürekli gelişim göstermiştir. Tüm Şirket ortaklarının Şirket’te faal görevleri olmamasına rağmen, görev alan ortaklar kendi uzmanlık alanlarındaki tecrübesini Şirket’in gelecek stratejileri için kullanmaktadır. Şirket’in yönetim kadrosu, uzun yıllar Şirket’in birçok farklı departmanında çalışmış, birimler arası işleyiş hakkında deneyim kazanmış uzman ekipler tarafından oluşmaktadır.

Şirket’in 31.12.2023 tarihi itibarıyla, farklı boyutlarda market konseptine sahip 250 metrekareden 2.000 metrekareye kadar 1M, 2M, 3M ve 4M konseptleriyle 122 adet satış mağazası bulunmaktadır. Fiziki mağazalarının yanında ayrıca Şirket, e-ticaret satış kanalındaki faaliyetleri kapsamında www.mopas.com.tr adlı internet adresi ve “MOPAS” adlı mobil uygulaması başta olmak üzere 3. taraf e-ticaret platformları üzerinden de satış işlemlerini gerçekleştirmektedir. Şirket’in tüm fiziki satış mağazaları İstanbul ve Kocaeli’nin ilçelerinde hizmet vermektedir. Şirket’in tüm faaliyetlerini gerçekleştirmek adına 31.12.2023 tarihi itibarıyla 3.225 çalışan sayısı, 74.192 m2 satış alanı ve yaklaşık 28.000 m2 mağaza depo alanı bulunmaktadır.