Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu

İş Bankası (ISCTR), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada kayıtlı sermaye tavanını belirli tutarda artırdığını açıkladı. İş Bankası tarafından yayınlanan bu bildiriyle birlikte bankanın sermaye tavanını 4 katına kadar artırdığı görüldü. 

SERMAYE TAVANI 100 MİLYAR TL'YE YÜKSELTİLDİ!

İş Bankası tarafından 17 Nisan tarihinde yapılan genel kurul kararı ile birlikte bankanın kayıtlı sermaye tavanının 25 milyar TL'den 100 milyar TL'ye çıkartılması için SPK'ya başvuru yapıldığını bildirdi. Alınan kararla birlikte banka daha fazla sermaye ile daha fazla işlem yapabilir ve müşterilerine daha fazla kredi sağlayabilir. Banka tarafından SPK onayına sunulan yeni tavan artırımının ilerleyen günlerde onaylanması bekleniyor. 

İş Bankası (ISCTR) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Bankamız kayıtlı sermaye tavanının 25 milyar TL'den 100 milyar TL'ye yükseltilmesi, Kayıtlı Sermaye Tavanı İzin Süresinin 2028 yıl sonuna kadar uzatılması ve Esas Sözleşme'nin 5. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmuştur."

ISCTR hisse fiyatları 19 Nisan 2024 tarihinde 12.16 TL'den işlem görmektedir. ISCTR hissesinin aylık en yüksek değeri 13.2 TL olduğu görülürken haftalık en yüksek değeri ise 13.12 TL olarak görülüyor. Şirket tarafından alınan kayıtlı sermaye tavan artırımı ile birlikte şirketin önümüzdeki zamanlarda hisse fiyatlarında değişimler gözlenebilir. Yatırımcıların dikkate aldığı bu durum yatırımların şekillenmesine neden olabilir. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.