Türkiye'de Borsa İstanbul'da seçim sonrası merakla beklenen endeks sonrasında bugün günü düşüşle kapatırken yatırımcılar tarafından da en çok alım-satım işlemi yapılan hisseler belli oldu. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi seçim sonrası haftanın ilk üçüncü işlem gününde 0,84 düşüşle de 8.964,97 puan seviyesinden başladı.

Sektör endeksleri tarafından da bankacılık endeksi yüzde 0,95 ve holding endeksi ise yüzde 1 değer kaybı yaşadı. BIST 100 endeksi de dünü yüzde 1,27 değer kaybı yaşayarak 9.040,87 puan seviyesinden tamamlamıştı.

YABANCILARIN BU HAFTA TOPLADIĞI HİSSELER

Borsa İstanbul'da seçim sonrası dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 endeksi de yabancı yatırımcının borsada ki alımları da sürüyor. Borsa İstanbul'da yabancı yatırımcı tarafından da günlük bazda da en fazle alım işlemi yaptığı hisseler arasında: 

Alves Kablo (ALVES), Mogan Enerji (MOGAN) ve Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEKGY) oldu.

Yabancı yatırımcılar tarafından günlük bazda en çok satış işlemi yapılan hisseler ise sırasıyla Maçkolik İnternet Hizmetleri (MACKO), Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri (MTRKS) ve Akin Tekstil (ATEKS) oldu.

Türkiye'de yabancı yatırımcı Borsa İstanbul'da istikrarlı bir şekilde de alım ve satım işlemi gerçekleştirdiği hisseler araştırılmıştı. Borsa İstanbul'da da işlem gören hisseler arasında:

VBT Yazılım (VBTYZ) hisselerinde yatırımcı oranı 8 gün boyunca arttı.

Döktaş Dökümcülük (DOKTA), Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi (DURDO), Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret (POLTK) ve Tav Havalimanları Holding (TAVHL) hisselerinde ise oran 6 gün boyunca yükseldi. Yabancı yatırımcıların da Borsa İstanbul'da haftalardır düzenli alım gerçekleştirdiği hisseler de: 

Aksa Akrilik Kimya Sanayi (AKSA)

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama (DOBUR)

Türkiye Kalkınma Bankası (KLNMA)

Migros Ticaret (MGROS)

Birikim Varlık Yönetim (BRKVY) oldu.

İş Yatırım Bugün Harekete Geçmesi Muhtemel 4 Hisseyi Açıkladı İş Yatırım Bugün Harekete Geçmesi Muhtemel 4 Hisseyi Açıkladı