Borsa İstanbul'da BIST100 endeksi rekor kırmaya devam ederken yabancı yatırımcılar tarafından en çok alınan hisseler belli oldu. Borsa İstanbul’da BİST100 endeksi, önceki kapanışa göre 162,90 puan ve yüzde 1,62 artışla 10.208,65 puandan kapandı. Endeks rekor yenileyerek 10.209 seviyesine kadar yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 1,30 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 1,84 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 3,90 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren yüzde 3,76 ile spor oldu.

Ülkemizdeki birçok yatırımcı yabancılar tarafından en çok alım yapılan hisseleri günlük olarak takip ediyor. 29 Nisan - 3 Mayıs haftasında en çok alım yapılan hisseler hangileri oldu?

YABANCILAR EN ÇOK O HİSSELERİ ALDI

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler yabancı yatırımcıların son dönemde ilgisini çekmeye devam ediyor. Borsada haftanın son gününde günlük bazda yabancı yatırımcılar tarafından en çok alım yapılan hisseler; Creditwest Faktoring (CRDFA), Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi (ADEL) ve Yeşil Yatırım Holding (YESIL) oldu.

Haftalık bazda ise yabancı yatırımcı tarafından en çok alım yapılan hisseler; Kuştur Kuşadası Turizm Endüstrisi (KSTUR), Karsan Otomotiv (KARSN), Akiş Gayrıimenkul Yatırım Ortaklığı (AKSGY), Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO) ve Tuborg Bira ve Malt Sanayi (TBORG) oldu.

50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı 50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı

Yabancı yatırımcılar tarafından tercih edilen hisseler ülkemizdeki birçok firmaya katkı sağlamaya devam ediyor. Yabancılar tarafından yapılan alımlar ülkemizdeki yatırımcıların da dikkatini çekmeye devam ediyor. Yatırımcılar yayınlanan raporlara göre en çok alım ve satım yapılan hisseleri inceleyerek yatırımlarının şekillendirebiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.