Yapı Kredi Yatırım tarafından yapılan yeni analiz sonucuna göre Garanti BBVA (GARAN) için yeni hedef fiyat belli oldu. Yatırım bankası hisse için 'AL' önerisinde bulundu. Yatırım bankaları tarafından şirket araştırmalarıyla birlikte hisseler için hedef fiyatlar açıklanmaya devam ediyor. Yatırım bankaları ve aracı kurumlar analistleri tarafından yapılan değerlendirmelerle birlikte şirketin son dönemdeki karlılığı, sermaye oranları ve diğer etmenler de ortaya çıkıyor. Yatırımcılar tarafından da takip edilen hedef fiyat ve 'AL' önerilerine bir yenisi daha eklendi.

HEDEF FİYATI 122 TL'YE YÜKSELTTİ

Yapı Kredi Yatırım tarafından yapılan şirket değerlendirmesiyle birlikte Garanti BBVA (GARAN) hisseleri için hedef fiyat açıklaması yapıldı. Banka tarafından yapılan açıklamada GARAN hisseleri için hedef fiyatın 89 TL'den 122 TL'ye çıktığı bilirildi. Yatırım bankası GARAN hisseleri için 'AL' tavsiyesini de korudu. Böylelikle banka hisselerinin potansiyel getirisi yüzde 30 olarak belirlendi.

Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı

Yatırım bankası tarafından yapılan hisse araştırmasında şirketin Bankanın kaldıraç oranı da 9x gibi düşük bir seviyede ve bu durum bankanın önümüzdeki yıllarda yüksek büyümesi için potansiyel yarattığı bildirildi. Yapılan araştırmada özkaynak ile ilgili şu ifadelere yer verildi; "2024/25’te özkaynak karlılığının %40/%45 öngörüyoruz (2023: %44). BBVA’in 1Ç24 finansallarında gözüken enflasyon muhasebesi dahil özkaynak karlılığı %9 seviyesindedir. Yılın ikinci yarısı ve 2025’te karlılıkta belirgin iyileşme bekliyoruz. Bankanın 2024 ve 2025’i %11-%13 ve %16-%18 bandında enflasyon muhasebesi etkisi dahil özkaynak karlılığı ile tamamlanmasını bekleriz. USD bazlı %13 özkaynak maliyeti varsayımı ile Garanti’nin ileri dönük PD/DD çarpanının 1.2x-1.4x bandına ulaşabileceğini tahmin ediyoruz."

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.