Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024 Bank of America’nın En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler 13 Haziran 2024

HSBC Yatırım, Garanti BBVA (GARAN) hisseleri için hedef fiyatını yükselterek tavsiyesini TUT'tan AL'a güncelledi. Dev yatırım bankası tarafından yapılan yeni hisse araştırmasıyla birlikte 4 banka için hedef fiyat ve tavsiye revize edildi. HSBC Yatırım tarafından yapılan yeni analiz raporları birçok yatırımcının iilgisini çekmiş durumda. 

Yatırım bankaları yeni dönemde şirket araştırmalarını sürdürerek hedef fiyat ve tavsiye revizeleri yapmaya devam ediyor. Şirketler tarafından yapılan bilanço açıklamaları sonrasında aracı kurum ve yatırım bankalarından hedef fiyat revizeleri ve tavsiye güncellemeleri yapılmaya başlandı. HSBC Yatırım tarafından yapılan yeni güncellemeler de yatırımcıların ilgisini çekti.

4 Banka İçin Hedef Fiyat Güncellendi

HSBC Yatırım tarafından yeni yapılan hisse analizleri sonucunda 4 banka hissesinin hedef fiyat ve tavsiyelerinde güncelleme yapıldı. HSBC Yatırım, Garanti BBVA (GARAN) şirket hisseleri için hedef fiyatını 57,35 TL'den 120 TL'ye çıkarttı. Yatırım bankası GARAN hisseleri için tavsiyesini ise 'TUT'tan 'AL'a çevirdi. Hedef fiyatın iki katına çıkartılmasıyla birlikte yatırımcıların dikkati bankanın hisselerine çevrildi.

Banka Eski Hedef (TL) Yeni Hedef (TL)
Akbank 56,50 70
Garanti BBVA 57,35 120
is Bankasi 10,62 17,30
Yapi Kredi 27,50 37

HSBC Yatırım tarafından yayınlanan yeni rapora göre İş Bankası'nın hedef fiyatı 10,62 TL'den 17,30 TL'ye çıkarıldı. Bununla birlikte, Yapı Kredi'nin hedef fiyatı da 27,50 TL'den 37 TL'ye yükseltildi. Her iki banka için de yükseltilen hedef fiyatlar, piyasa beklentilerinin üzerinde performans göstermeleri potansiyelini göstermekte. HSBC, Akbank'ın hedef fiyatını 56,50 TL'den 70 TL'ye yükseltti. Fakat, bankanın hisseleri için tavsiyesini 'Al'dan 'Tut' seviyesine indirdi. Yapılan değişiklikle birlikte AKBNK hisseleri için müşterilerin daha dikkatli olması gerektiği işaret ediliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.