ABD merkezli yatırım bankası Bank of America’nın dün itibariyle en çok satım gerçekleştirdiği hisseler belli oldu. Yatırım bankası 22 Nisan sonu itibariyle açıkladığı verilere göre en çok alım - satım yapılan hisseler belli oldu. Açıklanan verilere göre o hisseden 9.6 milyon dolarlık satış gerçekleştirildi. 

9.6 MİLYON DOLARLIK SATIŞ GERÇEKLEŞTİ

Bank of America tarafından yayınlanan verilere göre 22 Nisan itibariyle Yapı Kredi (YKBNK) hissesinden 297,2 milyon TL'lik satış gerçekleştirildi. BofA'da en çok satış yapılan bir diğer hisse ise 293,1 milyon TL ile Tüpraş (TUPRS) oldu. En çok satış yapılan hisseler arasında 288,1 milyon TL ile Akbank (AKBNK) yer alırken İş Bankası'ndan ise (ISCTR) ise 217,9 milyon TL'lik satış gerçekleştirildi. Yabancı yatırımcı son dönemde Borsa İstanbul'daki hisselere büyük oranda yatırım yaparken dün satış yönlü değişim yaşandı.

5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı 5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı

ABD’li yatırım bankası BofA, yabancı yatırımcıların finansal piyasalarda işlem yapılabilmesi için aracı kurum olmakta. BofA verileri hem ülkemizdeki yatırımcıları hem de yabancı yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yabancı  yatırımcıların en çok yöneldiği hisselere bakılarak kişiler yatırımlarını verilere göre yönlendirebiliyor. ABD’nin en büyük ikinci bankası ve toplam gelir açısından ABD’nin en büyük beşinci şirketi olan Bank of America günlük olarak alım satım verilerini açıklamaya devam ediyor. 

BofA tarafından yayınlanan verilere göre en çok alım yapılan hisseler ise şu şekilde belirtildi;

  • Pegasus (PGSUS) 193,8 milyon TL
  • Turkcell (TCELL) 148,3 milyon TL
  • Odine Solutions (ODINE) 104,7  milyon TL
  • Halkbank (HALKB), 79,5 milyon TL
  • Şişecam (SISE) 78,03 milyon TL

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.