Garanti Yatırım tarafından güncel olarak yapılan yeni değerlendirmede ortalamanın üzerinde getiri potansiyeli bulunan 2 şirket ve detayları açıklandı. Yatırım bankaları müşterine yeni analiz raporlarını paylaşarak kişilerin yatırım yaparken daha dikkatli olmalarını sağlamaktadır. Yatırımcılar Borsa İstanbul'da işlem gören dev şirketlerin önümüzdeki süreç içerisindeki değişimlerini merak ederken aracı kurumlar bu hisseler için hedef fiyat ve tavsiye açıklamaya devam ediyor.

O 2 HİSSE ORTALAMA ÜSTÜNDE KAZANDIRACAK

Garanti BBVA Yatırım, Coca Cola İçecek (CCOLA) ve Türk Hava Yolları (THYAO) hisseleri için hedef fiyat ve tavsiyesini güncellediğini açıkladı. Garanti BBVA tarafından Türk Hava Yolları (THYAO) için yapılan değerlendirmede şirketin endeks üstü getiri tavsiyesini koruyarak hedef fiyatını 396 TL olarak açıkladı. 

Garanti BBVA tarafından Türk Hava Yolları (THYAO) hisseleri için yapılan analizde şu ifadelere yer verildi; "1Ç24 sonuçlarını beklentilerin altında kalan zayıf faaliyet karlılığı nedeniyle nötr olarak nötr olarak değerlendiriyoruz. Bununla birlikte, yolcu sayısında artışının devam etmesini nedeniyle havayolları sektörünü beğenmeye devam ediyoruz. Türk Hava Yolları için “Endeks Üzeri Getiri” tavsiyemizi koruyoruz. 12 aylık hedef fiyatımız 396TL’dir."

Garanti BBVA Yatırım, Coca Cola İçecek (CCOLA) hissesi için endeks üstü getiri tavsiyesi vererek hedef fiyatını 748,7 TL'den 1068,6 TL'ye yükseltti, Yatırım bankası tarafından şirket için yapılan analiz raporunda şu ifadelere yer verildi;

"CCOLA’nın açıkladığı sonuçlarda net kar faiz giderleri ve vergiden dolayı baskı altında kalmıştır. Genel hatlarıyla sonuçları dengeli buluyoruz ve hisse etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz. Şirket için hedef fiyatımızı 748.7TL’den 1,068.6TL’ye yükseltiyoruz. Endeks Üzeri (EÜ) olan tavsiyemizi devam ettiriyoruz."

150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu 150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu

Yatırım bankaları tarafından yayınlanan analiz raporlarıyla verilen tavsiyeler birçok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Şirketlerin son dönemed dönemsel karlarını açıklamasıyla birlikte yatırım bankaları da yeni analiz raporlarını yayınlayarak hedef fiyat ve tavsiye güncellemesi yapmaya başladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.