Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden bildirilen SPK kararına göre bir hisse için VBTS kapsamında bir ay kredili işlem yasağı getirildi. Borsa İstanbul'da işlem gören birçok hisse SPK tarafından denetlenerek piyasaların adil ve etkin bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Her hafta SPK tarafından alınan yeni kararlar Borsa İstanbul ile Kamu Aydınlatma Platformu'na bildirilerek yatırımcıların bu konuda bilgi sahibi olması sağlanır.

O HİSSEYE BİR AY İŞLEM YASAĞI

Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Selçuk Gıda Endustri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD) şirketinin hisselerine 21 Nisan itibariyle başlamak üzere 21 Mayıs'a kadar işlem yasağı geitrildiği açıklandı. Yapılan bildiriyle birlikte bu hafta itibariyle SELGO hisselerine 21 Mayıs'a kadar kredili işlemler yapılamayacak. 21 Mayıstan sonra yasağın kalkacağı ve kredili işlemlerin tekrar yapılabileceği belirtiliyor.

Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SELGD.E payları 22/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir."

Borsa İstanbul'da işlem gören SELGO hisseleri dün 59.6TL ile kapandı. Haftalık en yüksek 65.65TL ulaşan hisse aylık ise en yüksek 65.65 TL'yi gördü. Borsa İstanbul'da yatırım yapacak kişilerin SELGO hissesine getirilen bu yasağı dikkate alması gerektiği belirtiliyor. Kredili işlem yasağı getirilen hisseler hacmin düşmesine ve talebin azalmasına neden olabiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.