Smartiks Yazılım A.Ş. ( SMART) bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiriyle yeni anlaşmasını duyurdu. Bildirilen anlaşmayla birlikte şirketin hisseleri hızlı bir yükseliş gösterdi. 

DEV ANLAŞMA KAP'A BİLDİRİLDİ 

Smartiks Yazılım A.Ş. ( SMART) 22 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada Çekino-Bimtaş İş Ortaklığı ile 12.250 Milyon TL'lik iş anlaşmasının imzalandığı bildirildi. Smartiks yazılım tarafından yapılan bildiriye göre, şirket yeni anlaşması kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, Çağrı Merkezi, İBB'ye bağlı diğer kurumlar ve kuruluşlar bünyesinde kullanılan CRM platformu "Oracle Siebel" sisteminin bakım ve destek süreçlerini yürüteceği açıklandı.

Smartiks Yazılım A.Ş. (SMART) tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

"Şirketimiz "2024 İBB PLATFORM, DEVOPS, MOBİL UYGULAMA VE WEB YAZILIM GELİŞTİRME SÜREÇLERİ YÖNETİMİ İŞİ" kapsamında "SİEBEL BAKIM DESTEK" işi sözleşmesini, 12.250.000 TL (KDV hariç) bedelle Çekino-Bimtaş İş Ortaklığı ile imzalamıştır. İşbu sözleşme 180 gün süreliğine imzalanmış olup, 19.04.2024 tarihinde tarafımıza bildirilmiştir. Smartiks,bu projede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, Çağrı Merkezi, İBB'ye bağlı diğer kurumlar ve kuruluşlar bünyesinde kullanılan ve vatandaşlık hizmetlerinin tek bir noktadan kesintisiz şekilde verilmesini amaçlayan ortak CRM platformu "Oracle Siebel" bakım ve destek süreçlerini yürütecektir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 18.04.2024 tarih ve 2024/02 sayılı kararı ile verdiği yetkiye istinaden, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği kapsamında, içsel bilginin açıklanmasının sözleşmenin imzalandığı ilgili tarih itibari ile sonuçları konusunda belirsizlik taşıması nedeniyle ertelenmesine karar verilmiştir. Erteleme sebebinin ortadan kalkması ile birlikte işbu açıklama yapılmıştır. 

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Smartiks Yazılım (SMART) tarafından yapılan bu anlaşma sonrasında hisseler bir anda yükselerek tavan seviyesini gördü. Borsa İstanbul'da SMART koduyla işlem gören hisse yatırımcıların büyük derecede ilgisini çekmiş durumda. Hisse şuanda  %10 primlenerek 49,50 TL tavan seviyesine geldi. Smartiks Yazılım (SMART) yatırımcılarına son 1 yıl içerisinde %483 oranında kar sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.