Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES), bugün yayınladığı KAP bildirisinde 113 Milyon 750 Bin TL'lik sözleşme imzalandığını duyurdu. Alves Kablo tarafından yapılan bildiriye göre şirketin, merkezi yurtdışında olan 3 farklı şirketle ihracat anlaşmasının gerçekleştirdildiği açıklandı.

Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

113,750 MİLYON TL'LİK SÖZLEŞME İMZALANDI

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES) son zamanlarda yaptığı ihracat anlaşmalarıyla dikkat çekiyor. Şirket son olarak KAP'a yapmış olduğu açıklamada Sırbistan, Gine Konakri, Türkmenistan merkezli üç şirketle ihracat anlaşması gerçekleştirdiği bildirdi. Ayrıca yapılan anlaşmanın toplamda 113 milyon 750 bin TL değerinde olduğu açıklandı. Son zamanlarda birçok önemli anlaşmaya imza atan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (ALVES) bu anlaşmaları hisselerde nasıl değişim yaşatacağı da yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

"Firmamız, yurtdışı merkezli üç farklı firma ile (Sırbistan, Gine Konakri, Türkmenistan) toplamda 113.750.000 TL (3.500.000 USD Kur: 32.50) İhracat satış sözleşmesi imzalamıştır."

Borsa İstanbul'da 22-23 Şubat tarihlerinde halka arz olan Alves Kablo hisseleri bugün TSİ 17.37 itibarıyla yüzde 1,36 artışla 59,65 TL'den işlem gördü. Gün içerisinde 58 ile 61 TL aralığında seyreden hisse aylık bazda yüzde 3,29 oranında düşüş gösterirken haftalık ise yüzde 3,92 değer kaybetti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.