Koç Metalurji (KOCMT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başı Kaç Lot Düştü ? Koç Metalurji (KOCMT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başı Kaç Lot Düştü ?

Türkiye'nin bir numaralı akü markaları arasında yer alan Yiğit Akü halka arzı ne zaman gerçekleşecek merakla araştırılıyor. Vatandaşların araştırdığı önemli konular arasında yer alan halka arz olacak şirketlerde Yiğit Akü taslak izahnamesi de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı.

1976 yılında kurulan ve güçlü yatırımlar arasında yer alan Yiğit Akü halka arz olmak adına başvurularda bulundu. Yiğit Akü 50.500.000 adet lot sermaye artırımı, 24.500.000 lotu ortak satışı olacak şekilde toplamda 75 milyon lotu halka arz edecek.

YİĞİT AKÜ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Yiğit Akü halka arzı 2024 yılının ilk 6 ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

YİĞİT AKÜ ŞİRKETİ HAKKINDA

Yiğit Akü A.Ş.; hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 36.720 m2 alana sahip üretim üssü niteliğindeki fabrikasında, en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş., yıllık 7.000.000 akü üretim kapasitesine sahiptir.

Yiğit Akü A.Ş., Global pazarda 5 kıtada bugüne kadar 100’den fazla ülkeye halen 500’ün üzerinde aktif müşteriye hizmet vermektedir.

Yiğit Akü ürünlerinin satışını yurtiçi ve yurtdışı alanda tescilli beş markası olan Yiğit,Platin,Helden,MacPower ve Tunç markaları ile gerçekleştirmektedir. Yurtiçinde 60’ın üzerinde ana bayisi ve yaklaşık 6.000 tali bayi ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en prestijli otomotiv firmalarına, endüstriyel ve Savunma Sanayine akü tedariği sağlamaktadır.