SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) tarafından 1 nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) şirketinin, yurt dışı bir uydu firmasından, uydu yer istasyonu sistemleri konusunda toplam değeri 1.666.179 Avro olan bir sipariş aldığı belirtildi. Siparişin konusu sistemin teslimatı, 2025 yılında gerçekleştirilecek.

KAP Açıklaması

Uzay şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, yurt dışı bir uydu firmasından, uydu yer istasyonu sistemleri konusunda toplam değeri 1.666.179 Avro olan bir sipariş almıştır. Siparişin konusu sistemin teslimatı, 2025 yılında gerçekleştirilecektir. '' denildi.

SDTTR Hakkında Merak Edilenler

SDT A.Ş.; ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde Ar-Ge’ ye dayalı alanlarda yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir savunma sanayi firması olarak faaliyet göstermektedir. Kurulduğu 2005 yılından bu yana çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini ortaya koymuş ve kullanıma vermiş bulunmaktadır.

SDT uzmanlık alanları itibariyle,

Bu Hafta 18 Şirket Temettü Dağıtacağını Duyurdu Bu Hafta 18 Şirket Temettü Dağıtacağını Duyurdu
  • Algılayıcı (Radar, Kızıl Ötesi vb) ve elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemlerini,
  • Görüntü işleme ve analiz yazılımlarını,
  • Uydu yer istasyonları, uydu sinyal/veri işleme ve analiz sistemlerini,
  • Hava platformları ve silah sistemleri ile elektronik/aviyonik sistemlerini,
  • Kara platformları elektronik ünitelerini,
  • RF Karıştırıcı sistemler, mühimmat güdüm elektroniği ve simülasyon/bilişim sistemlerini özgün ve yerli olarak gerçeklemektedir.