Erdemir Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL), Bank of America’nın (BofA) analistinin şirket hakkında olumsuz bir rapor yayınlamasına tepki gösterdi.

Erdemir Eregl Bofa Aciklamasi

BofA, EREGL'nin hisse hedef fiyatını 19 liradan 17 liraya indirdi ve yüzde 65’lik bir düşüş beklentisiyle “endeks altı getiri” tavsiyesi verdi.

Başoğlu, Analistin Şirketin Hiçbir Sunumuna Katılmadığını İfade Etti

OMM (OYAK Maden Metalurji) Finansal Yönetim ve Mali İşler Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Serdar Başoğlu, raporu hazırlayan analistin son iki yıldır şirketin hiçbir sunumuna, konferansına veya toplantısına katılmadığını, şirketle iletişim kurmadığını ve raporunu sektör standartlarına uygun bir şekilde hazırlamadığını belirtti.

Başoğlu, raporun şirketin görüş ve beklentilerini yansıtmadığını, eksik ve yanlış varsayımlara dayalı bir model içerdiğini ve şirketin tespitlerine katılmadıklarını ifade etti.

Yatırım Devi 1 Milyar Liralık Satış Yaptı! İşte Satış Yaptığı Hisseler Yatırım Devi 1 Milyar Liralık Satış Yaptı! İşte Satış Yaptığı Hisseler

EREGL'nin Lider Çelik Üreticisi Olduğu ve Üretimin Tam Kapasite Olduğu Vurgulandı

Mali İşler Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Serdar Başoğlu, ayrıca EREGL'nin Türkiye’nin lider çelik üreticisi olduğunu ve 2023’teki deprem felaketinden sonra kısa sürede üretim kapasitesini geri kazandığını ve bu yıl da aynı hedefle çalıştığını vurguladı.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.