Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

Şok Marketler Ticaret A.Ş (SOKM) tarafından dün yapılan genel kurul toplantısı kapsamında İstegelsin'in tüm paylarının 220 milyon TL'ye satın alınması için onay verildi. Şok Market e-ticaret alanındaki büyümesini hızlandırmak amacıyla İstegelsin'in tüm paylarını satın aldı.

TÜM PAYLAR 220 MİLYON TL'YE ALINDI

Şok Marketler son zamanlarda e-ticaet alanındaki büyümesini hızlandırmayı hedeflemekteydi. Geçtiğimiz senelerde duyurduğu dijital uygulaması sayesinde çevrimiçi olarak siparişleri eve kadar götüren Şok Market bu alandaki girişimini daha hızlı hale getirebilmek için İstegelsin'in tüm paylarını 220 Milyon TL'ye satın aldı. 

Şok Marketler tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride İstegelsin olarak bilinen Future Teknoloji Ticaret A.Ş.'nin tüm paylarının satın alınmak için pay alım sözleşmesi imzalandığı duyuruldu. Şok Marketler tarafından uzun süredir e-ticaret alanında şirketin büyümesini sağlamak için atılan adımlara böylelikle bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Şok Marketler Ticaret A.Ş tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Gıda perakende sektörünün önde gelen oyuncuları arasında yer alan Şirketimizin, e-ticaret kanalındaki gelişimine katkı sağlamak ve yeteneklerini geliştirmek üzere, bu alanda İstegelsin markasıyla önemli bir marka bilinirliğine sahip Future Teknoloji Ticaret A.Ş 'nin ödenmiş sermayesinin %100'üne tekabül eden paylarının satın alınması için KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.'ye değerleme çalışması yaptırılmıştır.

..

İşlem fiyatı, değerleme raporunda belirlenen şirket değer aralığı orta noktasına göre %10 iskonto içerecek şekilde   pazarlık usülü ile 220 Milyon TL olarak belirlenmiş olup; Future Teknoloji Ticaret A.Ş 'nin ödenmiş sermayesinin %100'üne tekabül eden payların Future Star E-Ticaret A.Ş'den peşin olarak satın alınması için pay alım sözleşmesi imzalanmıştır."