Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği bildirimde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzalanan yeni bir sözleşmeye ilişkin detayları paylaştı. Yapılan açıklamada, Elektronik Harp Sistemlerine yönelik olan sözleşmenin toplam değerinin 109.700.953 Amerikan Doları olduğu belirtildi. Söz konusu sözleşmenin yürürlüğe girdiği bildirilen açıklamada, ASELSAN'ın savunma sanayisindeki önemli işbirliklerinden biri olarak bu anlaşmanın büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Elektronik Harp Sistemlerine yönelik toplam bedeli 109.700.953,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan alınan izne istinaden yapılmıştır.'' denildi.