Şampiyon Şirket Sermaye Tavanını 2’ye Katladı! Borsa Kapanırken Hisse Tavan Oldu Şampiyon Şirket Sermaye Tavanını 2’ye Katladı! Borsa Kapanırken Hisse Tavan Oldu

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) tarafından 3 nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamalar yapıldı.

Uzay ve Savunma şirketi, 13 milyon dolarlık anlaşmasını yatırımcısına KAP aracılığıyla duyurdu. Duyurulan anlaşma sonrasında şirket hissesi pozitife dönerek yatırımcılarını üzmedi. Art arda gelen yüklü miktarlardaki iş anlaşmaları ile ivmelenen hissede son durum ne ?

KAP Açıklaması

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, kurmuş olduğu tüzel kişiliği olmayan yüzde elli yüzde elli  paylaşımlı iş ortaklığı vasıtasıyla, 03.04.2024 tarihinde Savunma Sanayii Başkanlığı ile elektronik harp alanında toplam bedeli 12.840.000.- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu iş ortaklığında Şirketimizin payı 6.420.000 ABD Doları olup, işin 2025 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır.

Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti  Savunma Sanayii Başkanlığından alınan  izne istinaden yapılmıştır.'' denildi.

SDTTR Son Durum 

Haftanın üçüncü işlem gününde SDTTR hissesi saat 14.48 itibari ile yüzde 1,93 yükselerek ''316,75'' Liradan işlem görmektedir. 

Sdttr