Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) tarafından 3 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ihale sonucu hakkında açıklamalar yapıldı. Enerji şirketinin art arda imzalamış olduğu anlaşmalar sonrasında hisse zirve noktasına ilerlemeye çalışıyor.

Haftanın 3. işlem günü olan 3 Nisan 2024 Çarşamba gününde BİST100'de yaşanan düşüş sonrasında yüzde 1 ile artışta olan enerji şirketi yapmış olduğu ihale anlaşması ile pozitif hareket etmeye devam ediyor.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, TEİAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından 03/04/2024 tarihinde gerçekleştirilen, 2024/284908 ihale kayıt numaralı ‘’İTM-466 REFERANSLI 154KV TÜRKELİ TM YAPIMI” konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli 204.465.920, -TL’dir. (İki yüz dört milyon dört yüz atmış beş bin dokuz yüz yirmi, Türk Lirası)
İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.
Saygılarımızla,'' denildi.

Elektrik Dağıtım Şirketi İhalesine Katılmıştı

Enerji şirketi daha önceki bildirimlerinde de enerji dağıtım şirketlerinin ihalesine katılarak 3 milyon dolarlık ihaleyi kazandığını duyurmuştu. Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında şöyle duyurulmuştu;

Şampiyon Şirket Sermaye Tavanını 2’ye Katladı! Borsa Kapanırken Hisse Tavan Oldu Şampiyon Şirket Sermaye Tavanını 2’ye Katladı! Borsa Kapanırken Hisse Tavan Oldu

''20/03/2024 tarihli Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapmış olduğumuz bildirimde, şirketimizin ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen UEDAŞ 24-110 ihale kayıt numaralı ‘'UEDAŞ 2024 YILI 6. ETAP YATIRIM MALZEMELERİ ALIMI (BETON KÖŞK-HÜCRE) İŞİ'' konulu ihaleye girdiği ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğu bildirilmişti.
ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Satınalma ve Sözleşmeler Direktörlüğü, ilgili iş için şirketimize sözleşme davetinde bulunmuştur. Kurum ile sözleşme 5 (Beş) iş günü içerisinde imzalanacaktır.
Sözleşme baz bedeli KDV hariç 2.920.000, -USD'dir. (İki milyon dokuz yüz yirmi bin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile ihale baz bedeli 93.440.000, -TL'dir.)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
Saygılarımızla,'' denilmişti.