Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş, enerji sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni bir iş haberini duyurdu. Şirket, Almanya merkezli Advercharge GmbH firması ile 30 Mayıs 2023 tarihinde imzalanan ve Gersan'ın üretim ve ticaretini yaptığı "Elektrikli Araç Şarj Sistemleri" ürünlerinin satışı ve tedariği için önemli bir adım olan "Alıcı Münhasırlığı" sözleşmesini hatırlattı. Bu sözleşme, yaklaşık 150 milyon dolarlık bütçeye sahip.

Şirket, söz konusu sözleşme kapsamında Advercharge GmbH tarafından talep edilen özelliklere göre geliştirilen G-Charge Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ve ünite numunelerinin kabul edildiğini ve 8 Mart 2024 tarihinde çerçeve sözleşmenin imzalandığını, sipariş bazlı üretim aşamasına geçildiğini duyurdu.

Açıklamada ayrıca, Advercharge GmbH tarafından sipariş edilen 13 adet AC Tip ve 3 adet DC Tip olmak üzere toplam 16 ünitenin üretiminin tamamlandığı ve şu anda sevkiyat aşamasında olduğu bilgisi verildi. Şirket yetkilileri, bu projenin uzun bir süreçte emek harcanarak geliştirildiğini ve ilk siparişin alınmasıyla beraber bu emeklerin meyvelerinin toplandığını vurgulayarak, ürünlerin geliştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ve yatırımcılarının desteğini önemsediklerini belirttiler. Son olarak, ürünlerin vatan ve millete hayırlı olmasını dilediklerini ifade ettiler.