14 Haziran 2024 tarihinde borsada işlem gören 2 şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bedelsiz sermaye artırımı için başvuruda bulundu. İşte bugün kurul başvurusu yapan şirketler ve detayları:

Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OZRDN), bugün günün ilk bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu gerçekleştirdi. Şirketin 21.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %250 oranında artırılarak 52.500.000 TL'ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunuldu.

Diğer bir başvuru ise Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. (OYAKC) tarafından yapıldı. Şirket, mevcut sermayesinin sermaye düzeltme farklarından karşılanmak üzere %290 oranında artırılarak 4.861.655.783 TL'ye çıkarılmasını içeren yeni sermaye talebi için 14 Haziran 2024 tarihinde SPK'ya başvurdu.

SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi

Bu başvuruların amacı, şirketlerin sermaye yapılarını güçlendirerek büyüme ve gelişme stratejilerini desteklemektir. Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayıyla artacak sermaye, şirketlerin gelecekteki yatırım ve operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacaktır.