Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından 5 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni şirket kuruluş kararı hakkında açıklamalar yapıldı.

Borsanın dev şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) 2023 yılında 169 Milyar Lira rekor seviyede kar açıklamıştı. Borsanın dev şirketi konu ile ilgili yatırımcılarına KAP açıklaması yaptı. Hava yolu şirketi bugün yüzde 5 artış ile ''306,5'' Liraya kadar yükseldi. THYAO şirketi yeni şirket kurulumuna dair detayları duyurdu.

Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu

KAP Açıklaması

Borsanın dev şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Hali hazırda Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün çatısı altında yürütülen spor faaliyetlerinin tamamı veya bir kısmının anonim şirket yapısı altında gerçekleştirilmesi amacıyla, Ortaklığımızın %100 hissesine sahip olacağı, 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde, İstanbul il sınırları içinde “THY Spor A.Ş.” veya bu unvanın kullanılamaması halinde belirlenecek başka bir ticari unvan altında 1.000.000 TL nakit sermaye ile anonim şirket statünde bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.'' denildi.