Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. (BANVT) dün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılının ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan akşam saatlerindeki bildiri bugün itibariyle hisselerde ani bir yükseliş meydana gelmesini sağladı. 

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden bazıları 2023 yılının bilançosunu açıklamazken bazı şirketler 2024 ilk çeyreğe geçiş yaptı. Şirketler tarafından yapılan bilanço açıklamaları şirketin yatırımcıları tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. 

Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

2024 İLK BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. (BANVT) dün akşam saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılının ilk 3 aylık bilançosunu açıkladı. Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş. şirketi geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 5,9 milyar TL büyüklüğünde satış rakamı açıklamıştı. Şirketin 2024 yılının ilk çeyreğindeki satışları ise 6,31 milyar TL oldu. Banvit'in satışları, geçenm yılın aynı dönemine göre yaklaşık %7 artış gösterdi. 2023 yılının ilk çeyreğinde 97,31 milyon TL zarar açıklayan Banvit, 2024/3 bilançosunda ise 666,49 milyon TL kâr açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı döneminde zarar ederken bu yıl ise ciddi oranda kâra geçmiş oldu. 

Şirket tarafından açıklanan bu kar sonrasında hisse fiyatlarında ani bir yükseliş meydana geldi. Borsa İstanbul'da BANVT koduyla işlem gören şirketin hisseleri 8 Mayıs itibariyle tavan olurken 233,20 TL seviyesine yükseldi. Şirket son bir ayda yatırımcısına yüzde 39,72 oranında getiri sağlarken yıllık ise yüzde 215,56 oranında kazanç sağladı. Şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında hisse fiyatlarının önümüzdeki günlerde nasıl değişim göstereceği merak ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.