Özyaşar Tel (OZYSR) Halka Arz Kaç Lot Verir? OZYSR Hangi Bankalarda Var? Özyaşar Tel (OZYSR) Halka Arz Kaç Lot Verir? OZYSR Hangi Bankalarda Var?

Türkiye'de hemen hemen birçok sektörde kuruluşları olan ve şimdilerde aktif 65 markası olan Doran Holding yatırımlarını sürdürürken basın buluşmasında da Mayıs Haziran ayı gibi halka arz planladıklarını da açıkladı. Körükçü tarafından gündeme düşen haberlere göre; 2023'ü yaklaşık 700 milyon dolar ciro ile kapatan ve 4 bin kişiye istihdam sağlayan holding bu yıl ise ciro hedefi 1 milyar dolar oldu.

Grubun 2024 yılında 600 bin turisti de Türkiye'de ağırlaması bekleniyor.

Yılda 10 milyon geceleme gerçekleştirdiklerini belirten Körükçü, Nevşehir merkezli oldukları için yatırımlarının yoğunluğunun Kapadokya’da olduğunu belirterek, “Kapadokya’da lüks kaya oteli Sacred Mansion’ı açtık. Japon şef Hiroki Tekamura imzası ile Takesushi Restoranı Ürgüp’te açıyoruz. Temmuz 2024’te de Marriot Hotel Kapadokya’yı açmaya hazırlanıyoruz” dedi.

12 OTELİ VAR

Şirketin ikisi İstanbul'da biri Kuşadası bölgesinde ve diğerleri de Kapadokya bölgesinde olmak üzere toplam 12 oteli var. Körükçü konuşmasında ise, “Kapadokya’daki balon turizmi yatırımlarımız var. Bölgeye bir tema park kazandıracağız. İçinde 20 bin metrekarelik taşların arasına oyulmuş bir akvaryum olacak. İstanbul’da Hilton’un Curio Collection markası altında Hagia Sofia Mansions’ın işletmesini 25 yıllığına yürütüyoruz. Pamukkale’de devam eden ve 2025 yılında açmayı planladığımız bir otel yatırımımız bulunuyor. Bodrum’da da 300 odalı bir otel planlamamız var. Sur Balık’ın Dubai’ye de şubesini açtık. 2025’te New York ve Londra’da da Sur Balık açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönem Japon ve Tayvanlı ortaklarla yurtdışında yatırımlar planlıyoruz. İlk olarak Türkiye’de 4, yurtdışında ise İspanya, İtalya, Almanya, Prag, Hırvatistan ve Avusturya’da otelleri olan 10 otelli bir zinciri satın alacağız.”

MAYIS HAZİRAN AYINDA HALKA ARZ

Halka arz planlarıyla ilgili bilgiler veren Körükçü, “Restoran, balon, oteller ve mağazalarımızı halka açacağız. Çalışmaların sonuna geldik” dedi. Halka arzdan elde edecekleri kaynağı Avrupa ve Asya’da otel satın almaları için kullanacaklarını kaydeden Körükçü, şöyle devam etti:

“Hazırlıklarımızı bitirebilirsek mayıs - haziran aylarında halka açılacağız. Misafir potansiyelimiz dünyanın 5 kıtasından ağırlıklı olarak yüzde 90 yabancı uyruklu. Bu da Türkiye’ye döviz anlamına geliyor.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.