Pegasus Hava Yolları’nın (PGSUS) finansal başarısı, 2023’ün son çeyreğinde dikkate değer bir artış gösterdi. Havacılık şirketi yılın bu döneminde net karını yüzde 83 oranında artırarak 790 milyon euroya ulaştırdı.

Pegasus Pgsus

Yaşanan bu gelişme ile birlikte piyasada işlem gören PGSUS hisse değerlendirmelerinin yeniden gözden geçirilmesine yol açtı.

Aracı Kurumlar PGSUS Hedef Fiyatlarını Güncelledi

Finansal tabloların olumlu yönde gelmesi, yatırım kuruluşlarını Pegasus’un hisse senedi için hedef fiyatlarını ve yatırım tavsiyelerini güncellemeye itti.

PGSUS hisseleri, yıllık bazda yatırımcılarına yüzde 71,78’lik bir getiri sağladı. Ancak, bilançonun açıklanmasının ardından, hisseler bugün yerel saat ile 11.44’te yüzde 0,84’lük bir düşüşle 829 lira seviyesinden işlem gördü.

Aylık performansına bakıldığında yüzde 8,01’lik bir artış sergileyen hisse, haftalık bazda ise yüzde 3,04’lük bir düşüş yaşadı.

Yatırım Kuruluşları, PGSUS Yatırımcılarını Sevindirdi

Garanti BBVA Yatırım, Pegasus için “endeks üstü getiri” önerisini 1080 lira olarak belirlediği 12 aylık hedef fiyatla devam ettiriyor.

Ak Yatırım, PGSUS hisseleri için hedef fiyatını 1250 liradan 1260 liraya çıkardı ve “endeks üstü getiri” tavsiyesini sürdürdü.

Deniz Yatırım ise Pegasus hissesi için “AL” tavsiyesiyle 1118 lira hedef fiyat belirledi.

Tavan Olan Enerji Şirketine SPK'dan 1 Ay Yasak Duyuruldu Tavan Olan Enerji Şirketine SPK'dan 1 Ay Yasak Duyuruldu

İş Yatırım, Pegasus’un güçlü finansal sonuçlarının ardından 12 aylık hedef fiyatını 1313,85 liradan 1177,65 liraya indirirken, %41 getiri potansiyeli ile “Al” tavsiyesini korudu.

Vakıf Yatırım ise PGSUS hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 1340 lira olarak belirlemiş ve kısa vadeli “endeks üstü getiri” tavsiyesini uzun vadeli “Al” olarak güncelledi.

Son olarak, Deniz Yatırım’ın Strateji ve Araştırma raporunda, Pegasus’un finansal sonuçlarının hisse performansı üzerinde olumlu etki yaratacağı öngörüsünde bulunuldu.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.