Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

İmaş Makina Sanayi A.Ş. (IMASM) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride yeni iş anlaşmaları hakkında bilgi verildi. İmaş Makina Sanayi A.Ş. şirketi değirmen ve zirai makine üretimi, çelik konstrüksiyon ve testere tezgahları imalatı gibi alanlarda faaliyetlerini sürdürüyor. Hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyetini sürdüren şirket son dönemde birçok anlaşmaya imza attı. Şirket tarafından yapılan son anlaşma KAP üzerinden duyuruldu.

ANLAŞMALAR 100 MİLYON DOLARI AŞACAK

İmaş Makina Sanayi A.Ş. (IMASM) Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiriyle birlikte Afrika, Güney Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğundaki firmalar ile 13.236.300 dolar değerinde yeni iş anlaşmasının imzalandığı ve peşinat ödemelernin şirketin hesabına yatırıldığı belirtildi. Yurtdışında yapılan bu iş anlaşmalarının toplam değerinin 70 milyon dolara ulaştığını belirten İmaş Makina Sanayi A.Ş. yılsonuna kadar potansiyel siparişler ile birlikte bu tutarın 100 milyon değerinin üstüne çıkmasının beklendiğini açıkladı.

İmaş Makina Sanayi A.Ş. (IMASM) Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizle Afrika, Güney Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğunda mukim müşterilerimiz arasında yeni imzalanan ve bu yıl sevkiyatı yapılmak üzere toplam bedeli 13.236.300 USD olan Un ve Yem Değirmeni Komple Proje anlaşmaların peşinat ödemeleri şirketimiz hesabına ulaşmıştır.

Bu projeler ile beraber, alınan sipariş tutarımız 70.000.000 USD ye ulaşmış olup, yılsonuna kadar alınabilecek potansiyel siparişler ile birlikte toplam siparişlerin 100.000.000 USD üzerinde olması planlanmaktadır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."

HİSSE FİYATLARINI DA ETKİLEDİ

Yapılan yeni anlaşmaların kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte şirketin hisselerinde yükselmeler meydana geldi. Yıllık zirvesi 24,22 TL olan IMASM hisseleri, günlük yüzde 9‘luk etkili yükselişle 20,64 TL seviyesine yükseldi.İmaş Makina hisseleri, yatırımcısına haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 21 oranlarında getiri sağladı. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.