Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) KAP üzerinden yaptığı bildiride yurtdışı merkezli firmadan gelen sipariş kapsamında iş anlaşmasının imzalandığı açıklandı. Yurtdışı merkezli firma ile yapılan anlaşmayla birlikte Kontrolmatik Teknoloji'nin toplamda milyar TL değerinde iş anlaşmasına imza attığı görüldü.

Son dönemde birçok yatırımcının gözdesi haline gelen teknoloji firmaları yaptıkları yeni anlaşmalarla hem şirkete hem de hisselerine değer katıyor. Yapılan yeni iş anlaşmaları sonucunda şirketlerin elde attığı karlarda gözle görülür artışlar yaşanırken borsada ki yerli ve yabancı birçok yatırımcı şirketin hisselerinde alım gerçekleştiriyor. 

187 MİLYON TL'LİK YENİ İŞ ANLAŞMASI

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride TotalEnergies EP Ratawi HUB SAS firmasından Petrol Tesisleri yatırımı kapsamında E-House alanında sipariş geldiği açıklandı. Gelen siparişin  5.490.000,00 dolar değerinde olduğu kaydedildi. 

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

"TotalEnergies EP Ratawi HUB SAS" firmasından Petrol Tesisleri yatırımı bünyesinde E-House kapsamları dahilinde 5.490.000,00 USD tutarında sipariş alınmıştır."

ANLAŞMALARIN DEĞERİ TOPLAM 7 MİLYAR TL'YE YÜKSELDİ

Geçtiğimiz dönemde Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) tarafından yapılan iş anlaşmalarının değeri bu duyuru ile birlikte toplamda 7,03 milyar TL'ye yükseldi. Şirket tarafından yapılan bu duyuruların sonrasında hisse fiyatlarında da değişim gözlemlendi. Yatırımcılar teknoloji şirketinin son dönemde yaptığı iş anlaşmaları nedeniyle gözü KONTR hissesine çevirdi.

HİSSE FİYATLARINI DA ETKİLEDİ

Borsa İstanbul'da KONTR koduyla işlem gören şirket aylık bazda yatırımcısına yüzde 7,91 kazandırırken, haftalık ise yüzde 4,68 kazandırdı. Şirketin hisseleri 27 Nisan itibariyle 241,40 TL'den işlem görüyor. 

Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü? Onur Teknoloji (ONRYT) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Kişi Başına Kaç Lot Düştü?

Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulan yeni iş anlaşması sonrasında KONTR hisselerinde gözle görülür bir değer artışı yaşandı. Yatırımcılar ilerleyen dönemlerde şirket hissesin de nasıl bir değişim yaşanacağını merak ediyor. Yapılan yeni iş anlaşmaları şirketin büyüme ve karlılık oranlarını da artırırken yatırımcılara da bu etmenleri değerlendirme fırsatı sunuyor.