Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı

Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından SUWEN Tekstil (SUWEN) hisseleri için yapılan analiz sonucunda hisse fiyatının yüksek oranda değerleneceği belirtildi. Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yapılan analizler sonucunda SUWEN hisselerinin gelecekteki değişimi ve şirketin hedeflenen fiyatı belli oldu.

Aracı kurumlar tarafından yapılan analizler yatırımcılar tarafından incelenmeye devam ediliyor. Kurumların yapmış olduğu değerlendirmelerle birlitke şirket hisselerinin önümüzdeki süreçte nasıl bir değişim yaşanacağı ele alınıyor. SUWEN hisselerinde de şirketin almış olduğu kararlar ve büyüme hedefleri doğrultusunda hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yaşanacağı analistler tarafından değerlendirildi.

HİSSELER YÜZDE 96 DEĞERLENECEK

Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yapılan açıklamada şirketin yıllık %15-20 mağaza sayısı artışı ve genişleyen ürün yelpazesi ile güçlü büyüme trendi yakaladığı belirtildi.. 2023 yılında reel olarak cirosunu %42, FAVÖK’ünü %32 artırmayı başardığını belirten aracı kurum. 2023 yılında deprem nedeniyle kapanan mağazalarına rağmen açtığı 31 mağaza ile %18’lik büyüme elde etiiğini açıkladı. Öngörülebilir vadede satış ağında ve cirosunda benzer büyüme oranlarının sürdürülmesini öngörüldüğü belirtildi.

Şirket tarafından yapılan değerlendirme sonucunda SUWEN hisselerinin %96 potansiyel getiri ile hedef fiyatının 46,3 TL olduğu belirtildi. Şirketin hisseleri 15 Mayıs itibariyle 25,18 TL seviyesinde işlem görüyor. Aracı kurum tarafından yapılan değerlendirmede şirketin hisseleri için 'AL' tavsiyesinde bulunuldu. 

Mağaza ve satış alanı büyümesi yıllık %20 civarında nominal büyüme sağlayan Suwen 2028 yılına kadar yurt dışında 115 yurt içinde ise 270 üstü mağazaya çıkarak toplam mağaza sayısını 350’nin üstüne çıkartmayı planladığı belirtildi. Aracı kurum tarafından yapılan değerlendirmeye göre şirket 4 yılda %85 mağaza büyümesi planlmakta ve yıllık %15-20 mağaza sayısı ve satış alanı büyümesi hedefini sürdürmeye devam ediyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.