İnfo Yatırım tarafından yapılan şirket araştırması kapsamında Kalekim (KLKM) için hedef fiyatı açıklayarak 'Al' önerisinde bulundu. Yatırım bankaları tarafından yapılan hisse analizleri birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Yatırımcılar yatırımlarını şekillendirmeden önce bu araştırmaları inceleyerek karar verebiliyor.

1973 yılında İbrahim Bodur tarafından kurulan Kalekim, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimiyle başladığı faaliyetlerine hâlihazırda inşaat sektörünün çeşitli yapı kimyasallarını üreterek devam etmektedir. İnfo Yatırım, Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM) şirketi için hedef fiyatı açıklayarak getiri potansiyelini yüzde 51 olarak belirledi.

ARACI KURUM HEDEF FİYATI AÇIKLADI

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM) hisseleri son dönemde aracı kurumlar ve yatırım bankaları tarafından araştırma kapsamına alınmaya devam ediliyor. Yatırım bankaları tarafından yapılan şirket değerlendirmeleri ile birlitke hisselerin hedef fiyat ve getiri potansiyelleri belli oluyor. İnfo Yatırım, KLKIM hisseleri için hedef fiyatını 37,70 TL olarak açıkladı.

İnfo Yatırım tarafından yayınlanan şirket raporunda Kalekim’i 37,70 TL Hedef Fiyat ve %51 getiri potansiyeli coverage kapsamına aldıklarını belirtti. 

Aracı kurum tarafından yayınlanan şirket raporunda şu ifadelere yer verildi; "Türkiye’de yıllık yeni konut ihtiyacı 1 milyonun üzerinde olmakla beraber, son 10 yılın ortalama üretimi 750.000 civarındadır. Deprem etkisinin büyük ölçüde artırdığı durumlar kentsel dönüşüm ve tadilat işlerinin artmasına neden olarak perakende segmentinde artış gerçekleşmesine neden olmuştur. Kalekim’in inşaat yapı malzemeleri olarak tabir edebileceğimiz sektörde olması, konut talebiyle birlikte sektörde domino etkisi oluşturarak olumlu karşılanabilir. Öyle ki yukarıda yazdığımız durumların etkisiyle yurt içinin demografik yapısından kaynaklı, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projeleri açıklanmış, 11 ile sirayet eden 6 Şubat depremi ile ortaya konut ihtiyacı çıkmıştır. Konut ihtiyacına ek olarak seçim politikalarındaki kentsel dönüşüm projeleri gibi etkiler Türkiye’de inşaat malzemeleri pazarında talep kaynaklı gelişmeleri ön plana çıkarabilir. Şirket, İnşaat sektöründeki potansiyel yavaşlama risklerine karşı perakende satışları ile yerel pazardaki lider konumunu  sürdürmektedir." 

KLKIM HİSSELERİ NE DURUMDA?

KLKIM koduyla Borsa İstanbul'da işlem gören şirketin hisseleri 22 Mayıs itibariyle 26,06 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri bugün itibariyle yüzde 4,24 değer artışı gösterdi. KLKIM hisseleri haftalık bazda yüzde 7,24 değer artışı sağlarken, aylık bazda ise 2,03 oranında değer kaybı yaşadı. Şirket hisseleri uzun vadeli yatırımcısına yıllık bazda yüzde 123,12 oranında kazanç sağladı.

Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.