Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride 36 milyon dolarlık sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu. Türkiye'nin en önemli elektronik sanayi şirketlerinden biri olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında sağlanan bu anlaşma bugün itibariyle duyuruldu. Anlaşmanın detayları Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildiride ortaya çıktı.

36 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşlarından biri olan ASELSAN, bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile 36 milyon dolarlık yeni anlaşmasını duyurdu. Yapılan anlaşma sonrasında ASELSAN tarafından yapılacak teslimatların 2027 ile 2028 yılları içerisinde gerçekleştirileceği bildirildi. 

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafındna Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Hava Savunma Sistemleri tedarikine ilişkin 36.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2027 ve 2028 yılları içerisinde gerçekleştirilecektir."

1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyacının milli imkanlarla giderilmesi için kurulan ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,80’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir. SELS hisse fiyatları 18 Nisan 2024 tarihinde 57.85 TL'den işlem görmektedir. 

Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.