Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) bugün yaptığı KAP bildirisinde şirketin Savunma Sanayii Başkanlığı ile iş sözleşmesi imzalandığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Savunma Sanayii Başkanlığı ile firma arasında Hava Savunma Sistemleri tedarikine ilişkin iş sözleşmesinin imzalandığı belirtildi. Şirket son dönemde yaptığı anlaşmalar ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Askeri alanda faaliyet gösteren ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri haberleşme ihtiyacının karşılanması amacıyla 1975'te kuruldu. Şirket kurulduğu yandan bu yana savunma sanayiinde önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

1.1 MİLYAR TL'LİK İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride Savunma Sanayii Başkanlığı ile 36 milyon dolar karşılığında Hava Savunma Sistemleri tedarik sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Yapılan anlaşma kapsamında şirket tarafından yapılacak teslimatların 2027 ve 2028 yılları arasında gerçekleştirileceği bildirildi. 

Şirket tarafından son dönemde yapılan iş anlaşmaları toplamda 162,9 milyar TL'ye yükselmiş durumda. Şirket tarafından yapılan son anlaşmalar ve tutarları;

  • 18 Nisan - 36 milyon dolar
  • 28 Mart - 34,9 milyon dolar
  • 27 Mart - 35,1 milyon dolar
  • 21 Mart - 556,5 milyon dolar

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Hava Savunma Sistemleri tedarikine ilişkin 36.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2027 ve 2028 yılları içerisinde gerçekleştirilecektir."

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

ASELS HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da ASELS koduyla işlem gören şirketi hisseleri 10 Mayıs itibariyle 63,80 TL seviyesinde. ASELS hisseleri son haftada yüzde 2,49, aylık olarak ise yüzde yüzde 9,81 oranında değer artışı yaşadı. Şirketin hisseleri son bir yıl içerisinde yatırımcısına yüzde 63,51 oranında kazanç sağladı. Yapılan yeni anlaşmalar ile birlkte hisse fiyatlarında nasıl bir değişim olacağı birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor.