Türkiye'de şirketler tarafından KAP açıklamaları gelirken son olarak da ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş, şirketi tarafından da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yeni marka başvurusu açıklamaları geldi. Şirketin piyasa ihtiyaçları doğrultusunda da otonom robot ve robotik süreç otomasyonu yazılım çözüm hizmetlerine de odaklanmak amacıyla da çalışmalara başlayacağı ifade edildi.

Şirketin de bu kapsamda hizmet sunacak olan  “ATP RobotX” markası için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapıldığını duyurdu. Başvuruya da 2 ay içerisinde itiraz gelmemesi durumu ise ATP RobotX markasının da şirket adına tescil edileceği de belirtildi.

HİSSELER SÜREKLİ TAVAN OLUYOR

ATATP koduyla borsada işlem gören şirket bayram tatili sonrası yükselişini sürdürüyor. Dün 13:20'de 113,30 TL'den sonra tavan yapan şirket 142 TL'ye yükselmişti.  Borsa İstanbul'da bugün açılış seansından hemen sonra da şirket hisseleri yüzde 6,41'lik artışla 151,10 TL'ye kadar yükseldi.

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

KAP AÇIKLAMASI

ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş, şirketi tarafından da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

Şirketimiz takip ettiği gelişmeler ve piyasa ihtiyaçları doğrultusunda "otonom robot" ve robotik süreç otomasyonu yazılım çözüm hizmetlerine odaklanmak amacıyla çalışmalara başlayacaktır. Bu kapsamda hizmet sunacak "ATP RobotX" markamız için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru yapılmıştır. Başvurumuza 2 ay içerisinde itiraz gelmemesi durumunda ATP RobotX markası, Şirketimiz adına tescil edilecektir.