Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride Yunanistan'da şirket kurulumu hakkında açıklama yaptı. Şirket son dönemde Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere'de büyüme hedefleri kapsamında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yurtdışında yapılan bu faaliyetler şirketin değerinin de artmasına katkıda bulunurken yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

YUNANİSTAN'DA ŞİRKET KURULACAK

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) 30 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride şirketin büyüme hedefleri kapsamında Hollanda'da açılan şirket sonrasında iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere Yunanistan'da da yeni şirket kurulması için çalışmaların başlatıldığını bildirdi. Yatırımcıların da dikkatini çeken yeni şirket açıklaması hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yarattığı merak edildi. 

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin 24.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında; yurt dışı (Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere'de) büyüme hedeflerimiz kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı stratejimiz doğrultusunda;

İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda Hollanda'da %100 bağlı ortaklığımız olacak şekilde 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketimiz kurulmuştu.

Margun Climatech B.V.‘nın 30.04.2024 (bugün) tarihli yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere Yunanistan'da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur."

Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı

MAGEN HİSSESİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da MAGEN koduyla işlem gören hisse 30 Nisan itibariyle 24,72 TL'den işlem görüyor. Hisse yatırımcısına son bir ayda yüzde 70'e yakın kazandırdı. Şirketin hisseleri yıllık bazda ise yüzde 72,03 yükseliş gösterdi. Şirket tarafından yapılan Avrupa yatırımları sonrasında MAGEN hisselerinde nasıl bir değişim yaşanacağı yine yatırımcılar tarafından sıkıca takip ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.