İş Yatırım tarafından günlük olarak yayınlanan verilere göre 30 Nisan'da hareketlenmesi muhtemel hisseler belli oldu. İş Yatırım günlük olarak yaptığı analizlerle birlikte yatırımcılarına birçok veriyi sunarak çeşitli yatırım olanakları sunmaya devam ediyor. Yatırımcılar hareketlenmesi muhtemel olan hisseleri göz önünde bulundurarak yatırımlarını yönlendirebiliyor.

Dün BIST 100 endeksi, pazartesi günü yüzde 1,69 değer kazancıyla günü 10.082,77 puanla rekor seviyeden tamamlamıştı. 30 Nisan itibariyle Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,11 yükselerek 10.994,23 puandan başladı. Analistler tarafından yapılan değerlendirmeye göre teknik açıdan BIST 100 endeksinde 10.100 ve 10.200 seviyelerinin direnç, 10.000 ve 9.900 puanın destek konumunda olduğunu kaydedildi.

30 NİSAN HAREKETLENMESİ MUHTEMEL HİSSELER

İş Yatırım tarafından bugün hareketlenmesi muhtemel 6 tane hisse bulunuyor. 30 Nisan'da  TAV Havalimanları Holding (TAVHL), Şişecam (SISE) ve Migros (MGROS) hisselerinin yukarı yönlü bir değişimi bekleniyor. Akbank (AKBNK), Tüpraş (TUPRS) ve Türk Hava Yolları (THYAO) hisselerinde ise aşağı yönlü bir değişim beklendiği görülüyor. Analistler tarafından yapılan değerlendirmelere göre hisselerin günlük yaşanması beklenen değişimleri şu şekilde;

Akbank (AKBNK)

Iş Yatırım 30Nisan

Migros (MGROS)

Iş Yatırım 30Nisan2

Şişecam (SISE)

Iş Yatırım 30Nisan3

 TAV Havalimanları Holding (TAVHL)

Iş Yatırım 30Nisan4

Tüpraş (TUPRS)

Iş Yatırım 30Nisan5

Türk Hava Yolları (THYAO)

Iş Yatırım 30Nisan6

İş Yatırım tarafından günlük olarak yayınlanan hareketlenmesi muhtemel hisseler yatırımcılar tarafından sıkıca takip ediliyor. Yatırımcılar yatırım bankaları tarafından yapılan tavsiyeleri ve diğer analizleri inceleyerek yatırımlarını şekillendirebiliyor. Son dönemde Borsa İstanbul BIST100 endeksindeki yükseliş devam ederken yatırımcılar borsada işlem gören büyük şirketlere güvenlerini tazeliyor. İş Yatırım tarafından yayınlanan verilerle birlikte ilerleyen saatlerde hisse fiyatlarında nasıl bir değişim olacağı belli olacak.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi