Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüksek hisseler birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Borsa İstanbul'da bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli en yüksek ilk 50 şirket belli oldu. Bedelsiz potansiyeli ve temettü vermesiyle yatırımcıların dikkatini çeken hisselerden en iyi olan şirketler listelendi.

BEDELSİZ POTANSİYELİ EN YÜKSEK 50 ŞİRKET

Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli en yüksek şirketler, şirketlerin 'öz kaynaklar' ve 'ödenmiş sermaye' verilerine göre hesaplanarak yatırımcılara sunuldu. Haber kaynaklarında yer alan bilgiye göre veriler hesaplanırken 26 Mart kapanışı itibarıyla 2023 yılı 12 aylık bilançosunu açıklayan BİST-TÜM şirketleri çalışmaya dahil edildi. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli en yüksek 50 şirket tablosuna bakıldığında 1. sırada Borusan Yat. Paz. (BRYAT) yüzde 89.387 oranla dikkat çekiyor. Diğer yandan 2. sırada bulunan Pegasus Hava Yolları (PGSUS) yüzde 53.340 oranıyla dikkat çeken büyük şirketler arasında yer alıyor. Marmaris Altınyunus (MAALT) ise yüzde 26.283,5 ile listenin 3. sırasında yer alıyor. Birçok yatırımcı tarafından dikkat çeken bedelsiz sermaye potansiyeli en yüksek şirketler, yatırımların yönlenmesinde büyük ölçüde etkili oluyor. 

Uzmanlar tarafından belirtildiği üzere sadece bu verilere bakarak yatırım yapmanın yeterli olmadığı belirtiliyor. Bedelsiz sermaye artırımı genellikle hisselerin daha ulaşılabilir hale gelmesini sağlamakta. Bedelsiz sermaye artırımı potansiyelinin yüksek olması şirketin sermaye artırımı yapacağı konusunda garanti vermemektedir. Bu nedenle yatırımların tüm diğer bağlı faktörlere bakılarak yapılması önem taşımaktadır.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.